nesupratau

kas ir kur

LRT laida „Mūsų gyvūnai“ 2015-09-13

Pietų Amerikoje alpakų populiacija jau perkopė 3 milijonus. Iš Čilės, Peru, Kolumbijos atkeliavę gyvūnai lengvai prisitaiko prie Lietuvos klimato sąlygų. „Tai tikrai ekonomiškas gyvūnas. Galbūt todėl, kad jos gyveno kalnuose, skurdžiom sąlygom, ir negaudavo to maisto tiek, kiek jos norėtų. Prižiūrėti jas lengva, o teigiamų emocijų teikia daug“, – džiaugiasi alpakų augintojai. Alpakų vilna net kelis kartus šiltesnė nei avies vilna, todėl nenuostabu, kad alpakų vilnos pluoštas yra žinomas viso pasaulio mados namuose.

Alpakos sutaria su kitais gyvūnais. Nors tai palyginti nedidelis žolėdis gyvūnas, jos visiškai nebijo ir didelių šunų. Alpakos pakankamai ramios, pakankamai santūrios, švelnios, dauguma – gero charakterio. Ir vaikas, ir senas žmogus, ir suaugęs, bet kas – gali prie jų prieiti pabendrauti, jeigu alpaka to mokyta nuo mažens. Įdomu tai, kad davus joms obuolį iš rankos, jos valgo tą obuolį labai panašiai, kaip žmogus, kanda ir kramsnoja kąsniais, kol lieka tik graužtukas.

Minkštavilnės alpakos – ramūs gyvūnai, kurie tyliai gali nušienauti ne tik jūsų pievą, bet ir krūmus bei gėles – pasakojimus apie šiuos ir kitus gyvūnus žiūrėkite laidoje „Mūsų gyvūnai“